1

Grzegorz Gałązka to zawodowy fotograf na stałe akredytowany w Watykanie, autor ponad trzydziestu albumów fotograficznych ukazujących pontyfikat Jana Pawła II. Jest autorem portretu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, który przedstawia papieża w wieku 69 lat, a więc w centralnej fazie pontyfikatu. Choć wówczas nie myślał o tym, portret beatyfikacyjny wykonał 19.02.1989r. w czasie spotkania papieża z dziećmi w jednej z rzymskich parafii. Na zdjęciu uwiecznione jest wsłuchanie papieża w problemy dzieci, które zadawały pytania. Za zgodą autora i Stolicy Apostolskiej ten portret oraz cztery inne tego samego autora zostały przygotowane w technice 3D. Jesteśmy pierwszą parafią i kościołem w Polsce, w którym była prezentowana cała kolekcja tych portretów od 30 listopada do 7 grudnia 2014 roku.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć!

2

3

4