Miłości wystarczy

Miłości wystarczy

„Kimkolwiek jesteś dzisiaj, może nie masz wiary, może jesteś smutny, może się z czegoś bardzo cieszysz, może czujesz się niegodny być tutaj, w kościele, może teraz nie czujesz miłości do Jezusa, może jest ci bardzo źle albo wręcz przeciwnie, jest ci bardzo dobrze. Kimkolwiek jesteś, Miłość cię znajdzie, ta Miłość, która jest ponad wszystkie miłości, która niczego w zamian nie chce, która kocha każdego z nas tak samo. Miłość was znajdzie, bądźcie tego pewni.” – z widocznym przekonaniem mówiła do zebranych w świątyni, 17 lipca, Magda Anioł. Wraz z mężem Adamem Szewczykiem, gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów, szefem muzycznym zespołu, akordeonistą Tomaszem Janeczko, basistą Tomaszem Kańtoch i perkusistą Grzegorzem Kańtoch przybyła do naszej parafii, na zaproszenie ks. proboszcza, z koncertem ewangelizacyjnym. Sprawdziłam co to znaczy dziś – ewangelizować. To znaczy głosić Osobę Jezusa Chrystusa, głosić doświadczenie Jego obecności, przekazywać współczesnym ludziom współczesnymi środkami o mocy jaką daje wiara. Myślę, że wszyscy obecni, szczerze zachwyceni czego świadectwem był niejednokrotny aplauz, odkryli w trakcie tego muzycznego spotkania to właśnie przesłanie. Siła, bogactwo, dynamizm i równocześnie melodyjność dźwięków otaczających proste, ale piękne i najważniejsze dla chrześcijanina słowa wzbudzały ogromne emocje i samoistne przeżywanie. Słowa o ludzkiej codzienności, o trudach, o wyborach, przed którymi stajemy, problemach i zawiłościach ścieżek, łączyły się ze słowami o nadziei, dobru, szczęściu, miłości i zaufaniu. Pani Magda, w sposób delikatny, ale poparty głębokim przekonaniem, przypominała zgromadzonym o tym, „co naprawdę w życiu się liczy”, o tym, że tej Miłości wystarczy dla każdego, że „powinniśmy dbać o największe skarby, aby przetrwały z nami na zawsze”, a „jeśli czujemy się zagubieni zaśpiewajmy z wiarą te słowa, może one zmienią coś w naszym życiu – Dopóki wiarę dajesz mi, dopóki jest nadzieja i, dopóki przy mnie miłość Twa, nie muszę się bać”. Czyż i tę treść nie mógł przyjąć, jako coś osobistego, każdy z obecnych: „Jak uwierzyć …, Jak mam kochać …, Jak być dobrym …, Jak walczyć …, Jak się cieszyć …, Jak nie zbłądzić …, Jak marzenia w sercu mieć” skoro coś staje mi na drodze, coś przeszkadza? I prosta, wielokrotnie powtórzona, odpowiedź: „Zaufaj Panu już dziś”. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek, w których pojawił się Ojciec Pio, nasz Jan Paweł II, Benedykt XVI, papież Franciszek i Matka Boża – wzorce wielkiej wiary i zaufania. Nasi goście potrafili porwać nas także własnym profesjonalizmem scalonym z ogromnym zaangażowaniem i duchową radością. Wzajemne serdeczne podziękowania i wyrazy uznania przypieczętowały tę wakacyjną propozycję zorganizowaną dla mieszkańców Chełmka przez proboszcza, ks. Bogdana Leśniaka.